PROMOSYONLAR

AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE

Amerika’da Üniversite Eğitimi :

Amerika’da yükseköğretim eyaletlere devredilmiştir ve sınavsız üniversiteye giriş sistemi olduğu için Türk öğrencileri içinde cazip bir alternatif haline gelmiştir.

Amerika’da 2+2 yıllık Ön Lisans meslek okulları yani Community College ‘lar ve lisans eğitimi veren 4 yıllık yüksekokul/Üniversiteler bulunmaktadır.

Community College Eğitimi: İki yıllık yüksekokulların büyük kısmı bölgesel olarak yönetilir, bu okulların amacı teknik olarak öğrenci yetiştirmek veya 4 yıllık yüksekokul/üniversitelere öğrenci hazırlamaktır. 4 yıllık üniversitelere göre ücretleri daha uygundur aynı zamanda İngilizce yeterlilik sınavlarından üniversitelere göre daha düşük puanlar isterler. Ücretleri 10.000 USD – 15.000 USD arası değişir. Eğitim sistemleri üniversitelere göre daha esnektir. En iyi Community College tercihlerini Deulcom Abroad – Yurtdışı Eğitim ‘e danışabilirsiniz.

Amerika’da Lisans Eğitimi: Amerika’da üniversite okumak için Türkiye’de bir üniversite kazanma şartı aranmaz. Diplomanız ve lise not dökümünüzle başvuru yapabilirsiniz. Elinizde İngilizce yeterlilik (TOEFL/IELTS) sınavlarından biri yoksa üniversitelereden şartlı kabul alıp’ta eğitim alma şansınız vardır. Şart TOEFL/ IELTS İngilizce yeterlilik sınavlarından birini geçip üniversite’ye başlamanızdır. Üniversite eğitim süresi 4 yıldır. Amerika’da tercih edilen bölümler ; İşletme, Uluslararası İlişkiler,  Psikoloji, Mühendislik Bölümleri, Mimarlık, İç Mimarlık, Oyunculuk, Radyo Sinema Televizyon.

Okul ücretleri bölüm’e, şehire ve eyalete göre değişkenlik gösterir. 

New York Film Academy (NYFA)

Concordia University - Chicago

Educo Global Partner Üniversiteleri

Bay State College (Boston)

Brandeis University (Boston)

Claremont University (California)

University of Nebraska (Lincoln)

University of St Thomas (Minnesota)

ESLI Partner Üniversiteleri

Full Sail University (Orlanda / Florida)

Southern Illinois University - Edwardswille

Texas A/M University Corpus Christi

University of Minnesota of Duluth

University of Winsconsin - Superior

West Texas A/M University

West Kentucky University

Kaplan International College

Northeastern University – Boston

Pace University – New York

ELS Üniversite Rehberi (Amerika)

ELS Community College Rehberi (Amerika)