PROMOSYONLAR

DUBAİ'DE DİL OKULU

Dubai’de hem para kazanıp hem İngilizcenizi geliştirmek çok kolay

Neden Dubai?

Çünkü nüfusun %87 si yabancı ve Dubai’de İngilizce konuşanların sayısı Arapça konuşanların sayısından fazla. Hal böyle olunca okulda ve okul dışında İngilizceyi sürekli konuşmak ve geliştirmek büyük kolaylık olacak.

Dünyanın en güvenilir 3. ülkesinde olacaksınız. İstediğiniz tüm saatlerde şehrin tadını çıkartabilir, gönül rahatlığı içinde yaşayabilirsiniz.

Vize konusunda hiç uğraşmayacaksınız. Sizden sadece pasaport fotokopisi ve fotoğraf talep ediyoruz. Geri kalan tüm masraflar ve işlemler bize ait olacak.

Konsolosluk görüşmeleri yok,

Vize reddi alma ihtimali 10 Binde 1,

Banka hesaplarınız bizi ilgilendirmiyor,

İstediğimiz evraklar aşağıdakiler:

1-Fotoğraf

2-Pasaport kopyası

3-Doldurulmuş başvuru formu

4-Programa ait ödeme dekontu

Başvuru neticelenmesi ortalama 1 hafta sürmektedir. Şu ana kadar vizesini alamadığımız hiç kimse olmadı. Ancak olursa da endişe etmeyin. Vize çıkmazsa paranızın iade garantisini veriyoruz.

90 gün + 90 gün şeklinde 2 kere vize başvurunuzu yapıyoruz. 6 aydan sonra Dubai’den çıkış yapma zorunluluğu vardır.

Herhangi bir sebepten dolayı öğrenci kursunu iptal etmek isterse para iadesi söz konusu değildir. Öğrenci özel sebeplerden dolayı kursunu dondurabilir ve daha sonra tekrar gelip devam edebilir.

Anlaşmalı olduğumuz dil okulu dünyanın en büyük şirketlerinin şubelerinin ve iş merkezlerinin bulunduğu alandadır. Okul Dubai marinaya yürüme mesafesinde (15 dakika), Jumeirah Beach Residence sahiline ise yürüyerek 20 dakikada ulaşılabilir konumdadır.

Okulumuz içerisinde kafeterya, kütüphane, bilgisayarlar, ücretsiz ve sınırsız wi-fi bulunmaktadır. Bina da aynı zamanda market bulunmaktadır. Okulumuzun bütün hocaları ana dil düzeyinde İngilizce bilmektedir.

Okulumuzda Beginner seviyesinden Advanced seviyesine kadar tüm seviyelerde eğitim verilmektedir. Aynı zamanda konuşma ve İELTS hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Kurslar Pazar günleri başlayıp perşembe günü son bulmaktadır.

Öğrenciler istedikleri bir Pazar günü başlayabilirler. Okulumuz aynı zamanda her hafta öğrenciler için sosyal aktiviteler sağlamaktadır.

 

Konaklama

Yüzme havuzu, spor salonu, film izleme alanı, ders çalışma alanı, bilgisayarlar vb. imkanları bulunan yurt şartları oldukça konforludur.

Yurtta yemekhane olmasa da oldukça yeterli bir kafeterya mevcut. Yurdun yakınlarında yemek yiyebilecek çok sayıda ve her türden mekan mevcut. Okulda öğlen yemeği de oluyor. Okulda bulunulan saatlerde kursun kafeteryasından faydalanılabilir.

Okul kayıt masrafları içerisinde yurda 2 haftalık kayıt ücreti dahil. Sonrasında konaklama için aynı yerden memnunsanız haftalık 2 kişi paylaşımlı oda 205 usd, tek kişilik oda ise 385 usd. Kampüs dışına çıkıp istediğiniz yerde de kalabilirsiniz. Ancak o zaman kendi ihtiyaçlarınıza göre rakamlar çıkacaktır.

Yurttan okula ücretsiz servis bulunmaktadır. Arabayla yaklaşık 25 dakika süren yol servisle en fazla 45 dakika civarında sürmektedir.

Alternatif olarak Jumeirah Lakes Towers, Jumeirah Beach Residance ve Marina bölgelerinde paylaşımlı odalarda konaklayabilirler. Mevcut öğrencilerin %90 ı bu bölgelerde konaklamaktadır. Bu konaklamalar okula ortalama 10 ila 20 dakika yürüme mesafesindedir. Bu konaklamalarda ortalama 600$ aylık öderler ve bu fiyata elektrik, internet vb. faturalar , yüzme havuzu ve spor salonu ücretleri de dahildir. Öğrencilerden ortalama 140$ ve 280$ arası depozito talep edilir. Bu depozito konaklamadan ayrılırken iade edilir.

Evler değişmekle beraber genelde 3 veya 4 odalıdır. Öğrenci odalardan birinde odayı 1, 2 ya da 3 kişiyle paylaşabilir. 600$ olan odalar genel olarak 2 kişiliktir. Odalar büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişiyi barındırabilir. Kişi sayısının artması fiyatları 600$ ın altına çekse de ortalama konaklama maliyetini 600 Usd olarak hesaplamanızı tavsiye ederiz.

 

Dubai’de yaşam

Dubai pek çok kişinin zannettiği gibi türbanla peçeyle gezilen bir ülke değildir. Sanılanın aksine kıyafet zorunluluğu yoktur. Restoranlarda alkol almak herhangi bir izine tabi değildir. İstanbul’dan çok daha güvenli yaşarsınız. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur. Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkekler de Ladies Nigt’lara katılabilir. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda ya da sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Suç oranı %0 olan Dubai’de evinizi veya aracınızın kapısını kilitlemeden dışarıya çıkabilirsiniz. Döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu göreceksiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir ülkedir. Çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek neredeyse imkansızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.

Sürekli olarak festival, fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerini ya da sergilerini görebilirsiniz.

Yeme içme vb. yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 400-450 USD yeterli olacaktır.

Hava sıcaklığı yaz aylarında çok bunaltıcı da olsa klima yaşam şekli ve zorunluluktur. Klimasız hiçbir ortam bulamazsınız. (otobüs durakları dahil). Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işler çok fazladır.

 

Çalışma Hakkı ve Olanakları

Okulumuzun sizin için aldığı vizeyle öğrencilerin part-time çalışmasına imkan tanınmaktadır.

En az 12 hafta kayıt yaptırmanız halinde, sizin için aldığımız vize ile Dubai’ye gelir, yeteri kadar İngilizceye sahip olduğunuzda iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Okulumuzda iş bulma konusunda yönlendirici olarak sürekli bir personel bulunmaktadır. Öğrencilerin cv lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Bu bir iş garantisi anlamına gelmemelidir. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermediate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha kolay ve hızlı olmaktadır. İntermediate altı öğrencilerin iş bulması doğal olarak biraz daha uzun bir zaman almaktadır. Bulunan part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işin şirketin ve öğrencinin niteliklerine bağlı olarak değişmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir.

Birine bağırmak bile şiddettir ve cezası 6 ay yatmaktan başlar. Dubai gibi huzurlu bir şehirde ses yükseltmemeye kanun ve nizamlara uymaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Part-time işlerde ortalama 6$-8$ arası, full time iş bulunması halinde 12 usd ile 35 usd arasında kazanabilirsiniz. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-2500aed net maaş önermektedir.

Çalışmak isteyen öğrencilerin gelmeden önce İngilizce cv lerini hazır etmelerini tavsiye ederiz.

Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren organizasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli İngilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle tasarımcı ve mühendisler için çok ideal bir bölgedir.

Okulumuzda sürekli sosyalleşme partileri düzenlenmektedir. Bu aktiviteler kar amacı gütmediği için dışarıdaki organizasyonlara göre oldukça uygun fiyatlı olmaktadır.

Amerika ile yapılan anlama gereği kur 1 usd 3.65 AED(dirhem) olacak şekilde sabitlenmiştir.